KETEBE Hat Sanatı, Ünlü Hattatlar, Hat Sanatkârları ve Eserleri
KETEBE Hat Sanatı, Ünlü Hattatlar, Hat Sanatkârları ve Eserleri

Menaf Nam

Hattat
Doğum Tarihi H. 1400-1401
M. 1980
Doğum Yeri Bingöl

Fotoğraflar

Sanatkâr Hakkında


1980 yılında Bingöl'ün Solhan beldesinde, Karan köyünde doğmuştur. İlk ve orta eğitimini Bingöl'de tamamlamış, lise eğitimine İstanbul'da devam etmiştir. Eğitimine devam ederken bir yandan da kara kalem resim çalışmalarıyla ilgilenmiştir.  Resim sanatı üzerine arayış içerisindeyken, hat sanatıyla tanışmış ve bu alanda ihtisas sahibi olmaya karar vermiştir.

 
Hüsn-i hat sanatına Süleyman Berk’le başlamış ve Rik’a yazısının meşketmiştir. Ayrıca hocasından hat sanatının nazariyat kısmını talim etmiştir. Hocasının teşvikiyle ciddi anlamda ilgi ve alaka duyduğu hüsn-i hat sanatında uzmanlaşmaya karar vermiştir. Sanatında, klasik sanatların değerlerini ve formlarını deforme etmeden yeni arayışlar içerisindedir. Uzun yıllar resim sanatı ile uğraşmanın birikimini hat sanatının estetik değerleri ile birleştirerek yeni formlar yakalamaktadır.


Süleyman Berk'den Rik'a meşk ettikten sonra, hocasının müsaadesiyle 2006'dan itibaren Sülüs meşkine Hattat Osman Özçay'la devam etmiştir.Halen çalışmalarına Osman Özçay Hoca ile devam etmektedir.

İştirak ettiği birçok müsabakada toplam yedi ödülü vardır.
Sanatçının önemli kurum ve kuruluşlarda sergilenen eserleri, yurt içi ve yurt dışında birçok özel koleksiyonda bulunmaktadır.

Eserleri

Hocaları

Osman Özçay
Hüsn-i Hat

Faaliyetler