KETEBE Hat Sanatı, Ünlü Hattatlar, Hat Sanatkârları ve Eserleri
KETEBE Hat Sanatı, Ünlü Hattatlar, Hat Sanatkârları ve Eserleri

ALBARAKA ULUSLARARASI 5. HAT YARIŞMASI مسابقة البركة الدولية الخامسة للخط

Düzenleyen : ALBARAKA TÜRK A.Ş
Ne Zaman? 17.07.2017 - 02.03.2018
Nerede? İstanbul ,TR TÜRKİYE

Açıklama

 •     HAT YARISMASI
  Albaraka Türk Katilim Bankasi olarak kültür-sanat etkinliklerimiz kapsaminda 2005, 2008, 2011 ve 2014 yillarinda gerçeklestirdigimiz Hat Yarismasi’nin besincisini baslatmanin mutlulugunu yasiyoruz. Sartname için:  www.albarakahat.com adresinden PDF olarak görüntüleyebilirsiniz.

 • YARISMA JÜRISI

 • Prof. Ugur DERMAN
  Hasan ÇELEBI
  Prof. Dr. M. Hüsrev SUBASI
  Yrd. Doc. Dr. Savas ÇEVIK
  Ali TOY
  Mehmed ÖZÇAY
  Davut BEKTAS

YARISMANIN AMACI
Yaklasik bin yillik tarihi yolculugu içinde tasidigi degerler açisindan her zaman gündemimizde mevcud hat sanati, Islâm estetigini yansitan en önemli sanat dallarimizdan. Bu gün gelenekli sanatlarimizin en çok ihtiyaç duydugu konularin basinda tanitimi gelmekte. Bu baglamda Albaraka Türk olarak yarismalar vesilesiyle hat sanatimizin ulusal ve uluslararasi bilinirligini arttirmak en büyük hedefimiz. 


 KONU

Yarisma konusu “DUA”dir. 


YARISMA SEKRETERLIGI

Yarisma ile ilgili her türlü haberlesme faaliyetleri “Albaraka Türk Hat Yarismasi Sekreterligi” tarafindan icra edilecektir. Yarisma sekreterligini Albaraka Türk Kurumsal Iletisim Müdürlügü yürütecektir. Hat Yarismasi Sekreterligi sadece yarismayi tanzim ve idare eder; jürinin kararlarinda hiçbir dahli bulunamayacagi gibi yarisma sonuçlarindan da mes’ul degildir. YAZISMA ADRESI

Albaraka Türk Katilim Bankasi A.S. Hat Yarismasi Sekreterligi Saray Mahallesi, Dr. Adnan Büyükdeniz Caddesi, No: 6 Ümraniye/Istanbul Tel.: 0216 666 01 01 Faks: 0216 666 16 10 E-mail: kurumsaliletisim@albarakaturk.com.tr .


YARISMAYA KATILIM SARTLARI

 Katilim için hat yarismasina ait resmi web sitesindeki (www.albarakahat.com) online basvuru formu eksiksiz sekilde doldurulacaktir. Daha sonra eserlerin orijinalleri, yarisma sekreterliginin adresine son basvuru tarihinden önce ulasacak sekilde kargo/kurye/posta ile gönderilmelidir.


YARISMA TAKVIMI

Albaraka Türk “Hat Yarismasi”, hukukî ya da fiilî mücbir sebepler hariç, asagidaki takvime göre yürütülecektir.

a) Yarismanin ilani

b) Eserlerin son kabul tarihi (2 Mart 2018)

c) Jüri toplantisi (16 Mart 2018)

d) Sonuçlarin açiklanmasi (20 Nisan 2018)

e) Ödül töreni (Ileri bir tarihte ilan edilecektir)


Fotoğraflar

Ödüller

Sanatkârlar